Pekin Bayar Mizrahi, Norton Rose Fulbright ile yaptığı işbirliği anlaşması ile sunduğu hizmetleri globalleştiriyor.

Pekin Bayar Mizrahi, Norton Rose Fulbright ile yaptığı işbirliği anlaşması ile sunduğu hizmetleri globalleştiriyor.

Pekin Bayar Mizrahi global bir hukuk bürosu olan Norton Rose Fulbright ile yaptığı işbirliği anlaşması sonucu sunduğu hizmetleri dünyaya açıyor.

Norton Rose Fulbright, Avrupa, Amerika, Kanada, Latin Amerika, Asya, Avustralya, Afrika ve Orta Doğu’da 50 farklı ofisi ve 4000’den fazla avukatı ile dünyanın seçkin kuruluş ve finans şirketlerine hukuki hizmet sunmaktadır. American Lawyer Global 200 (2020) ve Thomson Reuters Acritas Global Elite Law Firm Brand Index (2021)’inde en iyi 20 hukuk bürosu arasında yer almaktadır. Norton Rose Fulbright, Türkiye’de 25 yıldır varlığını sürdürmekte olup Türkiye, global sınır ötesi stratejisinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Pekin Bayar Mizrahi, Norton Rose Fulbright ile müvekkillerine Norton Rose Fulbright’ın Londra, Paris, Dubai ve New York ofisleri de dahil olmak üzere üst seviyede uluslararası uzman avukatları ile hukuki destek vererek, hizmetlerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Pekin Bayar Mizrahi Yönetici Ortaklarından Selin Bayar açıklamasında;

“Bu işbirliğiyle, Norton Rose Fulbright’ın İstanbul ofisindeki avukatları Pekin Bayar Mizrahi ile yakından çalışma imkanı bularak, iki büro arasındaki uyumu güçlendirecektir. Tam anlamıyla global bir firma olan Norton Rose Fulbright ile ilişkilerimizi derinleştirerek, Türkiye’de gün geçtikçe ön plana çıkan ülkeler arası hukuki hizmete olan talebi karşılamayı amaçlamaktayız. Profesyonel anlamda çok saygı duyduğumuz Norton Rose Fulbright ile daha yakından çalışacağımız için heyecanlıyız.” dedi.

Aynı zamanda büronun 2011’de açılan İstanbul ofisinin başında olan ve Norton Rose Fulbright’ın Global Kurumsal, Birleşme, Satınalma ve Sermaye Piyasaları Başkanı Ayşe Yüksel Mahfoud açıklamasında şunları söyledi:

“İstanbul ofisini 10 yıl önce açan Norton Rose Fulbright, Türk müvekkillerine 25 yıldır hizmet vermektedir. Pekin Bayar Mizrahi ile uzun süredir birlikte çalışmaktayız; bu işbirliği ilişkimizin doğal bir sonucudur. Yüksek profilli bir hukuk bürosu olan Pekin Bayar Mizrahi hem yerli hem yabancı müvekkillerimize Türk ve uluslararası anlamda hukuki danışmanlık verme olanaklarımızı çok güçlendirecektir. Geçtiğimiz sene yaptığımız işler listesine bakıldığında, Türk piyasası birçok iki taraflı yatırım ve sermaye piyasası projeleri ile kompleks ülkeler arası finansman ve yeniden yapılandırma projelerine ev sahipliği yapmaktadır.”

Norton Rose Fulbright’ın Global CEO’su Gerry Pecht ise şunları söyledi:

“Bu işbirliği ortak bir vizyondan kaynaklanmaktadır. Pekin Bayar Mizrahi’nin takım çalışması, değerleri ve hizmet felsefesi, Norton Rose Fulbright’un kalite, birlik ve bütünlük prensipleriyle tam uyum içindedir. Pekin Bayar Mizrahi’nin Türkiye tecrübesi ile birlikte tüm dünyada müvekkillerimize verdiğimiz hizmetlere değer katacağımıza inanıyorum.”

İletişim:

Selin Bayar
Yönetici Ortak
Pekin Bayar Mizrahi
Istanbul, Turkiye
+90 212 359 5700
s.bayar@pekin.com.tr

Pekin Bayar Mizrahi Hakkında

Türkiye’nin en eski ve büyük firmalarından biri olan Pekin Bayar Mizrahi 1946 yılında M. Fethi Pekin tarafından kurulmuştur ve kızı Şefika Pekin ve torunu Selin Bayar ile bu sene 75. yılını kutlamaktadır. 50’ye varan avukatı ile her türlü hukuki konuda danışmanlık hizmeti veren Pekin Bayar Mizrahi halihazırda, Selin Bayar ve Ergin Mizrahi tarafından yönetilmektedir.

Pekin Bayar Mizrahi banka ve finans, şirket birleşmeleri ve devralmaları, sermaye piyasaları ve her türlü ihtilafın çözümü olmak üzere ticari konularda çeşitli alanlarda devlet kurumları, finans şirketleri ve yerli ve uluslararası şirketlere Türk hukukuna ilişkin danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Pekin Bayar Mizrahi, Chambers Global 2021 tarafından Türkiye’nin lider Kurumsal/M&A firmalarından biri olarak gösterilmiş, The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2021 Pekin Bayar Mizrahi’yi Türkiye’de banka-finans ve sermaye piyasaları; ihtilafların çözümü ve ticari, kurumsal ve şirket birleşme ve devralma alanlarında derecelendirmiştir.

Norton Rose Fulbright Hakkında

On yıl önce İstanbul ofisini açan Norton Rose Fulbright yirmi beş yılı aşkın bir süreden beri Türkiye’deki müvekkillerine hizmet vermektedir. Firmanın yakın geçmişte tamamlamış olduğu bazı projelere aşağıda yer verilmiştir:

  • Orta Doğu ve Afrika’nın önde gelen dijital yatırım kuruluşu ve Helios Özel Yatırım Fonu’nun portföy şirketi olan TPAY Mobile FZ-LLC tarafından Payguru olarak bilinen Türkiye’nin önemli fintech şirketi Trend Ödeme Kuruluşu A.Ş.’nin paylarının 100%’nün devralınmasına ilişkin hukuki danışmanlık verilmesi;
  • Türkiye’nin önemli imalatçı şirketlerinden olan Arçelik tarafından Whirlpool’un Türkiye’deki iştiraki Whirlpool Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin 78,3 milyon € değerindeki paylarının devralınmasında Arçelik’in temsil edilmesi;
  • Çeşitli Avrupa bankaları tarafından Türkiye’nin önde gelen bir inşaat firması ve otel işletmecisine tahsis edilen kredinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin hukuki danışmanlık verilmesi;
  • Türkiye’de karbon fiber imalatının öncü şirketi DowAksa’nın üretim kapasitesini yükseltmek amacıyla Türk bankaları tarafından 100 milyon $’a kadar tahsis edilen sürdürülebilirlik bağlantılı proje finansmanı kredisinde (club loan) DowAksa’nın temsil edilmesi;
  • Türkiye’nin önde gelen imalat şirketlerden birinin ABD ve AB uyum programının geliştirilmesine ilişkin danışmanlık verilmiştir. Danışmanlık kapsamında risk değerlendirme incelemesi, uyum programı hazırlanması, üst düzey yönetim ve şirketin hukuk danışmanlarına eğitim verilmesi;
  • Uluslararası bir medya kuruluşunun lider bir Türk yazılım şirketinin paylarının %30’nu satın alması sırasında danışmanlık verilmesi. Söz konusu yazılım şirketi telekomünikasyon ve bankacılık gibi önemli alanlarda müşterilerine ödüllü ürün portföyü çerçevesinde yapay zekâ deneyimi odaklı ve kişiye özel çözüm önerileri geliştirmektedir.

Norton Rose Fulbright dünyanın seçkin kurum ve finansal kuruluşlarına ticaretin her alanında danışmanlık sağlayan global bir hukuk firmasıdır. Firmanın Avrupa, Amerika, Kanada, Latin Amerika, Asya, Avusturalya, Afrika ve Orta Doğu’da 4,000’den fazla avukat ve hukuk çalışanı bulunmaktadır.

Sektörel uzmanlığıyla tanınan Norton Rose Fulbright finansal kuruluşlar, enerji, altyapı ve kaynaklar, ulaşım, teknoloji, fen bilimleri, sağlık ve tüketici piyasaları gibi en önemli sektörlerde güçlü bir pozisyona sahiptir. Global risk danışmanlık grubu ile hukuk, uyum ve yönetim konularındaki bilgisi ile sektördeki tecrübesini geliştirerek müvekkillerinin işlerinde karşılaştıkları yasa ve mevzuattan kaynaklanan riskler karşısında pratik çözümler üretmektedir.

Norton Rose Fulbright her bir ofisinde mümkün olan en yüksek standartlarda hukuk hizmeti verebilmek ve tüm irtibat noktalarında bu kaliteyi sürdürmek için global işletme prensipleri olan kalite, birlik ve bütünlük ile yönetilmektedir.

Bir İsviçre Verein’i olan Norton Rose Fulbright Verein, Norton Rose Fulbright üyelerinin faaliyetlerini koordine etmeye yardımcı olmakta ancak kendisi müvekkillere hukuk hizmeti sağlamamaktadır. Norton Rose Fulbright, Londra, New York, Toronto, Meksiko, Hong Kong, Sydney ve Johannesburg gibi dünya çapında 50’den fazla şehirde ofise sahiptir.

Daha fazla bilgi için https://www.nortonrosefulbright.com/legal-notices sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ergin Mizrahi
In Socials: